סוללים לך דרך בטוחה ומתאימה ביותר לך אישית לחיים בריאים, איכותיים ומאושרים יותר
     
     
  משנים הרגלים - משנים חיים  
     
     
 
מאמן כושר אישי
מאמן ספורט שיקומי
מאמן אישי- קאוצ'ר לשינוי הרגלים

מאמן כושר אישי

צרו קשר : 052-5381338

מאמנת כושר אישי
נינה סטארץ
מאמנת כושר אישית
  מדריכת תזונה
   
 
גולשים מסמארטפון ?
מאמן כושר אישי
לחצו כאן
 
 
 

הידרותרפיה

 

הידרותרפיה למחלות עצב/שריר

מחלות עצב/שריר (נוירומוסקולריות) הן קבוצה שלכ- 40 מחלות גנטיות תורשתיות המופיעות בצורות קליניות שונות. המחלות נבדלות זו מזו במאפיינים הגנטיים שלהן, בשכיחותן, במהלך המחלה, בסיבוכים הרפואיים השכיחים ובתוחלת החיים של החולים. המהלך של חלק מהמחלות איטי והן יכולות להיעצר ואילו המהלך של מחלות אחרות יכול להיות מהיר ולהתבטא בחולשת שרירים מתקדמת שעלולה להתפתח עד לשיתוק של שרירי הנשימה ומוות.  
הטיפול במחלות עצב/שריר מתמקד בתסמיניהן על ידי חיזוק השרירים בניסיון לעכב את התפשטות המחלה כדי לשפר את התפקוד ואיכות החיים. אחד הטיפולים היעילים ביותר הינה הידרותרפיה. שיטת ריפוי ושיקום בעלת מגוון טכניקות הידרותרפיה שהתפתחו במהלך השנים במדינות שונות המנצלת את תכונותיהם הייחודיות של המים.
 
חולשת שרירים מתקדמת - חולשת השרירים מופיעה ברוב המקרים קודם בשרירי השלד העליונים, (הפרוקסימליים), היינו בשרירי הגוו, חגורת הכתפיים וחגורת האגן. בשלבים מתקדמים יותר יכולים להיפגע גם השרירים הדיסטליים (שרירי הגפיים). תמונה קלינית נפוצה היא ילד חולה עם פגיעה קשה של גוו וחגורת כתפיים וכפות ידיים תקינות. אחד הסימנים המזהים החשובים המעלים חשד להופעה של ניוון שרירים מתבטא בקושי להזדקף מעמידת שש או מישיבה, וצורך להיעזר בידיים לתמיכה.
טיפולי הידרותרפיה מתמקדים בחיזוק שרירי גוו שהינם שרירי הגב התחתון ,הבטן יחד עם שרירי עמוד שדרה הפנימיים תוך שימוש באמצעי הידרותרפיה כגון מצופים, כדורים, עזרי ציפה שונים ובטכניקות הידרותרפיה מותאמות.
 
הפרעות בתפקודי נשימה - ההפרעות בתפקודי נשימה יכולות להיות בעיה ראשונית על רקע החלשות שרירי העזר בנשימה ובמיוחד השרירים הבין צלעיים. לבעיה זאת יכולה להצטרף בעיה נוספת הנובעת מדפורמציות של בית החזה והפחתה ניכרת בתנועתיות בית החזה.
טיפולי הידרותרפיה מנצלים את תכונותיהם הייחודיות של המים כגון לחץ הידרוסטאטי במטרה לחזק את שרירי הנשימה ,לשפר את זרימת החמצן לריאות ולשרירים.
 
הפרעה בתפקוד לבבי - אצל אחוז קטן מהחולים מופיעה גם הפרעה בתפקוד לבבי. טכניקות הידרותרפיה שונות משלבות תרגילי כוח וסבולת שונים המעלים את דופק המטופל בהידרותרפיה ומחזקות את שריר הלב.
 
ירידה בתוחלת החיים - אחת הסיבות השכיחות למוות היא מחלות זיהומיות של דרכי הנשימה. תוחלת החיים של החולים במחלות השרירים המתקדמות, עלתה בשנים האחרונות בזכות ההתקדמות שחלה בשרותי הרפואה והיא נעה בין 20-30 שנים. טיפולי הידרותרפיה מרגיעים ומעלים את מצב רוחם של המטופלים בהידרותרפיה ובכך תורמים להארכת חייהם.
 
ירידה מתקדמת בתפקוד בחיי יום יום - קצב הירידה בתפקוד קשור לקצב התקדמות המחלה או הרס השרירים. בשלבים הראשונים הילדים לומדים לפצות את עצמם על חולשת השרירים על ידי שימוש בתנועות חליפיות. אחד היעדיםהטיפולייםבמחלותאלה הוא לעכב ככל האפשראתהשלבשבוהילדיאבדאתיכולת הליכתו. בטיפולי הידרותרפיה מחוזקים רבות שרירים תפקודיים ובעיקר שרירי הרגליים על ידי אמצעים וטכניקות הידרותרפיה שונות.
 
עיוותים (דפורמציות) וליקויי יציבה - הפגיעה החמורה בכוח שרירי הגב והבטן אצל הילד הנמצא בשלבי צמיחה גורם לא אחת לליקויי יציבה ולעיוותים חמורים. אחת הסיבות המרכזיות לליקוים אלה קשורה במנגנון ה"פיצוי" של הילד על השרירים ההולכים ונחלשים. ייצוב מפרקים שהשרירים סביבם נחלשו נעשה על ידי נעילת המפרקים והשענות על רצועות ועצמות. מפרקים אלה נחשפים בפני עומסים שלא נועדו להם מבחינה אנטומית ובמשך הזמן מופיעה הגברה של עקמותבמישור החצי ,לורדוזה מותנית (במישורהחזיתי (וקריסהשלהגבלצדאחדסקוליוזה.
במים השפעת כוח המשיכה של כדור הארץ קטנה ולכן העומסים על המפרקים קטנים פי כמה וכמה. טכניקות הידרותרפיה מנצלות את התכונה הזו לחיזוק שרירים ומפרקים באופן בטוח ויעיל ביותר.
 
עליה במשקל - תוספת משקל עקב אורח חיים בלתי פעיל יוצרת הכבדה נוספת על שרידי השרירים החלשים ממילא, והיא עלולה להוסיף עוד קושי לתפקוד. חשוב לזכור שגם בשלבים בהם הילד מאבד את עצמאותו התפקודית וזקוק לעזרה בפעילויות בחיי יום יום, עליה במשקל מהוה בעיה. תוספת המשקל בשלב זה מכבידה על המטפלים בכל הקשור למעברים מכיסא הגלגלים למיטה או לשירותים, לרחצה וללבוש.
טכניקות הידרותרפיה שונות מפעילות בצורה אינטנסיבית את שרירי הגוף וגורמות לשריפת קלוריות מוגברת אשר מהווה את הבסיס לירידה במשקל.

צור קשר :     052-5381338

לייבסיטי - בניית אתרים