סוללים לך דרך בטוחה ומתאימה ביותר לך אישית לחיים בריאים, איכותיים ומאושרים יותר
     
     
  משנים הרגלים - משנים חיים  
     
     
 
מאמן כושר אישי
מאמן ספורט שיקומי
מאמן אישי- קאוצ'ר לשינוי הרגלים

מאמן כושר אישי

צרו קשר : 052-5381338

מאמנת כושר אישי
נינה סטארץ
מאמנת כושר אישית
  מדריכת תזונה
   
 
גולשים מסמארטפון ?
מאמן כושר אישי
לחצו כאן
 
 
 

מה הקשר בין ספורט והצלחה בחיים
 
הצלחה! מהי בכלל?
כל אחד מבין רבים המנסים להגדיר בשפתם את המושג "הצלחה" לא עושים זאת בבירור ובעיקר רק נותנים את דעתם הסובייקטיבית עליה. אין זה מפתיע כלל שקשה מאוד עד כדי בלתי אפשרי להגדיר בצורה אובייקטיבית מושג המוגדר על ידי כל אדם בצורה סובייקטיבית ואישית משלו.
 
  • " הצלחה היא המקום שאתה תופס בעיתון " - אליאס קנאטי- סופר ופילוסוף.
  • "ההצלחה היא מדע; אם מתקיימים התנאים, מתקבלת תוצאה" - אוסקר ויילד- מחזאי מפורסם.
  • "הצלחה היא תוצאה, ואל לה להיות כלי" - גוסטב פלובר – סופר.
 
המכנה המשותף המתאר בבירור את כל הדעות נמצא במילון אבן שושן בו ההגדרה של "הצלחה" הינה – "השגת תוצאה טובה מאוד". משמע ; כל אחד מחליט לעצמו מהי תוצאה טובה מאוד אותה הצליח להשיג.
 

בין השורות או בחשיבה מחוץ לקופסא ניתן גם ללמוד מהאמור לעיל כי הצלחה תגיע אך ורק אם תושג מטרה מוגדרת או תוצאה רצויה. דהיינו ,התנאי ההכרחי לקיום ההצלחה הוא הגדרת מטרה או תוצאה רצויה בדיוק רב ככל הניתן.


הגדרת מטרה באופן מדויק בעידן המודרני של שפע האין סופי נעשה לעיניין לא פשוט בכלל ולא פעם אנשים רבים מאבדים כיוון ואינם יכולים אפילו במעט להגדיר מהו בדיוק רצונם ומה רוצים להשיג בחיים.
 

לשמחת רבים  לאחרונה תופס תאוצה תחום מקצועי חדש המגיע מתחום הספורט ההישגי - אימון אישי - קואצ'ינג. בדומה למאמן שהיה מביא את הספורטאי להישגים ספורטיביים ,משמש מאמן האישי לאדם גם כן סוג של מאמן המוביל את המתאמן להשגת מטרות החיים ומימוש עצמי. 
 

פעילות גופנית
מימי קדם פרה היסטוריים יכולות פיסיות של אדם או יצור חי אחר תמיד הגדירו את רמת איכות חייו ואת יכולתו לשרוד בעולם הפיסי ולהמשיך את קיום דורותיו. למעשה יכולות פיסיות הן אלה המהוות בסיס של חוק הטבע – החזק שורד.
 

בקרב בני האדם החזק יותר היה מצליח לצוד יותר בשר ולספק למשפחתו יותר מזון ובכך לשרוד. לוחם חזק יותר היה מסוגל לגבור על לוחם חלש ממנו וגם כן לשרוד, צבאות חזקים היו גוברים על צבאות חלשים יותר ובכך משיגים את ניצחונם במלחמה והגדלת שטחה ומשאביה של מדינתם למטרת הישרדות הדור הבא והבטחת איכות חייהם.
 

ניתן להבין כי עד שהומצע האקדח ואמצעי לחימה אחרים שהשוו את הסיכויים של החלש נגד החזק , כוח הפיסי ובריאותו של האדם היו בעלי ערך עליון בכל הקשור בהישרדות ושיפור איכות החיים ולכן הייתה חשיבות לשמירתם ושיפורם.
 

בעידן המודרני של היום הופיעו אמצעים שונים להארכה ושיפור איכותם של חיי האדם כמו תרופות, עלייה באיכות המזון, התקדמות הרפואה והמצאות טכנולוגיות רבות. אמצעים אלה הוציאו מהאדם הממוצע את הצורך להילחם פיסית כדי לשרוד. למעשה היכולת להשתמש באמצעים החדשים הינה זו שמגדירה את איכות חייו של האדם כיום.
 

יכולות פיסיות והבריאות בכלל הפכו בעיניו של אדם המודרני הממוצע למעשה לכלי אחד בלבד מיני רבים בהם ניתן לשפר את איכות החיים וזאת מתוך הדעה הרווחת כי פעילות גופנית משפרת את ההרגשה הכללית, מחזקת את הגוף, פותרת או מצמצמת את השפעתן של בעיות בריאותיות רבות. יחד עם זאת, לפעילות גופנית יש יתרונות סמויים רבים שאינם ברורים מאיליהם.
 

פעילות גופנית והצלחה בחיים
כפי שכבר צוין כדי להצליח בחיים יש צורך בהגדרת מטרות ותוצאות רצויות. זאת בדומה מאוד להגדרת מטרות או תוצאות בריאותית בתחומי ספורט למיניהם ובאימון כושר אישי בפרט כגון הרזייה של 10 קילוגרמים, עליה במאסת שריר, השגת תוצאה טובה יותר בריצת 100 מטרים, צמצום בשומנים בדם וכד'...
 

טבען של המטרות הספורטיביות בריאותיות בדומה למטרות החיים הוא להיות מורכבות ממטרות ביניים המובילות בסופו של דבר להשגת המטרה הסופית. חשיבות עליונה בדרך להשגת היעד מקבלות יכולות אישיות כמו נחישות, דבקות במטרה, כוח רצון, התמדה ומעקב אחר תוכנית אימונים מתוכננת ומוגדרת.
 

הדבר הזהה והמשותף בין השגת מטרות של פעילות גופנית ומטרות החיים היא דרך השגתן – הגדרה, תכנון, התמדה – הצלחה!
ניסיון בתכנון והשגת מטרות ספורטיביות בריאותיות תורם רבות לפיתוח היכולות האישיות שפורטו – נחישות, דבקות במטרה, כוח רצון וכד'... התורמות רבות ליכולתיו של אדם להגדיר, לתכנן ולהשיג בהצלחה מטרות בחיים ומכך לממש את הפוטנציאל האישי הטמון בו.
 

תתחיל להצליח לממש את הפוטנציאל הטמון בך! 

צור קשר :     052-5381338

לייבסיטי - בניית אתרים