סוללים לך דרך בטוחה ומתאימה ביותר לך אישית לחיים בריאים, איכותיים ומאושרים יותר
     
     
  משנים הרגלים - משנים חיים  
     
     
 
מאמן כושר אישי
מאמן ספורט שיקומי
מאמן אישי- קאוצ'ר לשינוי הרגלים

מאמן כושר אישי

צרו קשר : 052-5381338

מאמנת כושר אישי
נינה סטארץ
מאמנת כושר אישית
  מדריכת תזונה
   
 
גולשים מסמארטפון ?
מאמן כושר אישי
לחצו כאן
 
 
 

 

יתרונות הפעילות הגופנית בקרב ילדים 
 
המודעות הגוברת לשמירה על אורח חיים בריא גורמת להורים רבים לעודד את ילדיהם להשתתף בחוגים והפעלות המשלבים פעילות ספורטיבית. מגמה זו אף מתחזקת לנוכח חשש ההורים ממגיפת השמנת היתר בקרב ילדים והשאיפה להקנות לילדיהם הרגלים נכונים לשמירה על אורח חיים בריא. השמנה היא מחלת הילדים הכרונית הנפוצה ביותר בעולם המערבי. בארה"ב כרבע מהילדים מוגדרים "ילדים שמנים" ובעשור האחרון חלה עליה של כ- 20% בשכיחות התופעה. למרות שאין מידע מדויק לגבי היקף ההשמנה בילדים בישראל יש להניח שהנתונים דומים.
 
הסיבות לשכיחות ההשמנה בקרב ילדים
עליה זו בשכיחות ההשמנה בקרב ילדים חלה למרות שצריכת השומנים והקלוריות הכללית נמצאת במגמת ירידה. לאור זאת העלייה בשכיחות התופעה נובעת בעיקר מירידה דרסטית בפעילות הגופנית בקרב ילדים כתוצאה משינויים חבריים, כלכלים ופוליטיים. בעבר נהגו ילדים לשחק יותר בחצר ולהוציא אנרגיה במשחקים שפיתחו את יכולת התנועה והקואורדינציה. התפתחות האינטרנט, משחקי המחשב והרשתות החברתיות גורמות לילדים לבלות יותר מול המחשב והטלוויזיה, להיות פעילים פחות ולהרבות באכילה עקב שהייתם בבית. לכך מצטרפים העלייה בשיעור הפשיעה ובפיגועי טרור הגורמים להורים להעדיף שילדיהם יבלו יותר בבית. ההשלכות הכלכליות של צמצום מספר שעות החינוך הגופני בבתי ספר והגבלת הפעילות הגופנית בבתי ספר אחרי שעות לימודים משום ענייני ביטוח אף הן תורמות את חלקן לירידה בעיסוק בפעילות ספורטיבית.
 
השמנת יתר פוגעת בבריאות
ילד שמן נמצא בסיכון גבוה לפתח מחלות כגון: יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה, עמידות לאינסולין, בעיות נשימה, בעיות אורתופדיות ופסיכולוגיות. הסיכוי של מבוגרים שהיו שמנים בילדותם, גם אם אינם שמנים בבגרותם, ללקות במחלות לב גבוה פי שניים בהשוואה למבוגרים שהיו רזים בצעירותם. השמנה בגיל הילדות מעלה את הסיכון להשמנה בבגרות שכן 40% מהילדים השמנים בגיל 7 יהיו שמנים בבגרותם.
 
פעילות גופנית משפרת את הביטחון העצמי
לפעילות גופנית יש חשיבות רבה לא רק מהבחינה הבריאותית וההתפתחותית, אלא גם מבחינת ההתפתחות הנפשית, הקוגניטיבית והחברתית. מבחינה פיזיולוגית פעילות גופנית מגבירה את הוצאת האנרגיה היומית, משפרת את הקואורדינציה, תורמת לירידה במשקל ומשפרת את היחס בין אחוזי השומן בגוף לשרירים. מבחינה פסיכולוגית העיסוק בפעילות גופנית מונע חסכים רגשיים ותורם לשיפור מצב הרוח, הדימוי העצמי והגופני ולהגברת הביטחון העצמי.
 
לטיפול בהשמנה ומניעתה בקרב ילדים חשיבות בריאותית, התפתחותית ונפשית. העיסוק בפעילות גופנית סדירה הופך ילדים לשמחים יותר ומסייע להם להתמודד עם משברים ולפתח דימוי עצמי גבוה, חוסן נפשי, הישגיות, וכישורים חברתיים.

 

למען בריאותם וחייהם, רשום את ילדיך לפעילות גופנית כבר עכשיו!

צור קשר :     052-5381338

לייבסיטי - בניית אתרים