סוללים לך דרך בטוחה ומתאימה ביותר לך אישית לחיים בריאים, איכותיים ומאושרים יותר
     
     
  משנים הרגלים - משנים חיים  
     
     
 
מאמן כושר אישי
מאמן ספורט שיקומי
מאמן אישי- קאוצ'ר לשינוי הרגלים

מאמן כושר אישי

צרו קשר : 052-5381338

מאמנת כושר אישי
נינה סטארץ
מאמנת כושר אישית
  מדריכת תזונה
   
 
גולשים מסמארטפון ?
מאמן כושר אישי
לחצו כאן
 
 
 

פעילות ספורטיבית לשיקום ושיפור איכות החיים

ספורט טיפולי הוא תחום המשלב פעילות ספורטיבית מגוונת, עם מטרות רפואיות שונות. בעוד שלרוב אנשים עוסקים בפעילות ספורטיבית על מנת לשפר את הכושר הגופני, לעצב את הגוף, או להשתתף בתחרויות, מטרת הספורט הטיפולי היא לסייע בשיקום ושיפור חייהם של אנשים הסובלים מבעיות פיזיולוגיות, מוטוריות, התנהגותיות ונפשיות.

 העוסקים בספורט טיפולי צריכים להיות בעלי תארים מתחום החינוך הגופני והספורט ולהתמחות בנושא שעות רבות, כאשר תפקידם אינו כולל בדרך כלל איבחון, אלא טיפול בהתאם לאבחון שניתן על ידי רופא, או בעל מקצוע רלוונטי למצב המטופל.

 אנשים הפונים, או המופנים לפעילות של ספורט טיפולי, מסיבות רבות מתקשים למצוא את המענה לבעיותיהם במסגרות הספורט הפופולריות כמו חדרי כושר ,מועדוני ספורט ובריאות למיניהם אשר לרוב לא מותאמים למוגבלותם. לאומתן, ספורט הטיפולי לרוב מבוצע במפגשים אישיים המכוונים לתת מענה ספציפי לכל מטופל בהתאם לצרכיו ובכך לייעל את העבודה ולשפר את התוצאות.

בעלי נכויות בדרגות שונות, ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים, בעלי בעיות התנהגות כמו אלימות, חרדה ודיכאון, אנשים הסובלים מבעיות מוטוריות הקשורות לשימוש בידיים, ליציבה ואפילו להליכה – כל אלה יכולים להפיק תועלת רבה מ
ספורט טיפולי.

 על אף שהתועלת הרבה של הספורט טיפולי מוכרת וידועה לגורמי הרפואה ובעוד שבארצות רבות מוכר הספורט הטיפולי במסגרות הבריאות הציבוריות, בארץ הנושא עדיין נמצא בחיתוליו, יחד עם זאת ניתן למצוא מוסדות רפואיים ברמה המקומית העובדים בשיתוף עם גורמים בתחום. התשלום למקומות הללו מתבצע לרוב באופן פרטי, או מסובסד, אבל במקרים של תאונות עבודה, או תאונות דרכים, יש אפשרות לקבל כיסוי חלקי או מלא באמצעות ביטוח חיים, בהתאם לתנאי הפוליסה (ובתנאי שיש את המסמכים הרפואיים הדרושים).

תועלתו הרבה של ספורט טיפולי באה לידי ביטוי בעקבות הפעילות הגופנית, שמאפשרת שינויים הדרושים לגוף המטופל כמו הפעלת שרירים מנוונים ושיפור מערכות לב ריאה וכן שינויים הדרושים לנפש ולמוח כמו התנהגויות שונות, קשב ,ריכוז ועוד... תחומי הפעילות אינם שונים במיוחד מאלה שניתן לראות גם בערוצי ספורט, יחד עם זאת מופעלים על המטופלים באופן שונה שנועד להשיג מטרות נוספות למשל רכיבה טיפולית, תראפיה במחול, הידרותרפיהאימון כושר אישי,משחקי כדור למיניהם,הפעלות מוסיקליות ועוד...

צור קשר :     052-5381338

לייבסיטי - בניית אתרים