סוללים לך דרך בטוחה ומתאימה ביותר לך אישית לחיים בריאים, איכותיים ומאושרים יותר
     
     
  משנים הרגלים - משנים חיים  
     
     
 
מאמן כושר אישי
מאמן ספורט שיקומי
מאמן אישי- קאוצ'ר לשינוי הרגלים

מאמן כושר אישי

צרו קשר : 052-5381338

מאמנת כושר אישי
נינה סטארץ
מאמנת כושר אישית
  מדריכת תזונה
   
 
גולשים מסמארטפון ?
מאמן כושר אישי
לחצו כאן
 
 
 

דף הבית >> אודותינו >> מאמרים >> הידרותרפיה

 

הידרותרפיה
מהי הידרותרפיה
הידרותרפיה הנה שיטת טיפול בפיזיותרפיה הנעזרת במים. כבר לפני אלפי שנים החלו המצרים הקדמונים להשתמש במים ככלי טיפולי, אחריהם היוונים ועמים אחרים עד שבמאה העשרים פותח הבסיס המדעי הראשוני לטיפול במים והוגדרה המילה הידרותרפיה כשם עצם לתכנית טיפולית בבריכה מחוממת שתוכננה במיוחד לשם שיפור התפקוד הנוירו-מוסקולארי-שלדי והמועבר על ידי מדריכים מוסמכים לכך.
הידרותרפיה שונה מפעילות ספורטיבית בבריכה לאדם בריא במספר היבטים: אדם בריא ברוב המקרים יגיע לבריכה, ישחה ויבצע תרגילים מיוחדים כשהמטרות העומדות לנגד עיניו הן – להעלות או לשמר כושר גופני וחופש תנועה או לשם הרגשה כללית יותר טובה. לעומת זאת, אדם הזקוק לשיקום ונעזר לשם כך בהידרותרפיה יבצע תרגילים שונים בבריכה בהדרכת מדריך מוסמך לצורך שיקום הגוף או איברים פגועים כשהמטרות העומדות לנגד עיניו שונות – הבאת האיברים הפגועים למרב התפקוד בהתאם לרמת המוגבלות שלהם. למעשה, לתהליך שיקומי אין סוף והידרותרפיה תופסת בתהליך זה מרכיב חשוב אם לא המשמעותי ביותר. מכאן שהידרותרפיה יכולה להיות המרכיב השיקומי היחיד או יכולה לבוא כתוספת למרכיבים שיקומיים אחרים כמו: כירופרקטיקה, פיזיותרפיה, ספורט טיפולי ורפואה אלטרנטיבית.

כוחם הטיפולי של המים
למים כוח טיפולי עצום. המים בצורתם הטבעית הנם תרכובת כימית המהווה בסיס לכל צורות החיים המוכרות. שישים אחוזים מגופנו הנם מים ושני שלישים מפני כדור הארץ מכוסים בם. אם נוסיף לכך את העובדה שהמולקולות האורגניות הראשונות שנוצרו מאז המפץ הגדול על פני כדור הארץ שטו בתוך תערובת נוזלית שהכילה ברובה מים הרי שכל גוף של יצור חי היום מרגיש בהם (כמעט) כמו בבית. בשילוב עם תכונות ציפה, לחץ הידרוסטאטי גדול, צמיגות גבוהה ובתוספת טמפרטורה נוחה המים מהווים כלי נוח, יעיל ובריא לטיפול בשיקום.
חשוב לזכור כי יש אסכולה שלמה של מטפלים אלטרנטיביים שטוענת כי למים גם תכונות רגשיות, יש להם כוח להציף תחושות רגשות וזיכרונות מהתת מודע מה שמאפשר למטפל ההידרותרפיה לבצע את עבודתו על הצד היותר טוב תוך קשר מיוחד עם המטופל.

למי מתאים הטיפול בהידרותרפיה?
הטיפול בהידרותרפיה מתאים לכולם בתנאי שהמטפל הנו מדריך שיקומי מוסמך. טיפול זה מתאים במיוחד לסובלים ממחלות פרקים, בעיות ברכיים וגב, פוליו, ניוון שרירים, אסתמה ומחלות לב. חשוב להדגיש בהקשר זה כי לא קיימות תופעות שליליות בטיפול בהידרותרפיה לאנשים בריאים אך מכיוון והטיפול יהיה בדרך כלל עם אנשים שעברו טראומה, חולים או נכים נדרשת התערבות מקצועית של אדם מיומן, מדריך שהוכשר במיוחד לטיפול בהידרותרפיה.

עריכה ע"י טרנס-ד'את עריכה ותוכן

שילוב מושלם- הידרותרפיה עם ספורט טיפולי

+ שלח משוב

צור קשר :     052-5381338

לייבסיטי - בניית אתרים