סוללים לך דרך בטוחה ומתאימה ביותר לך אישית לחיים בריאים, איכותיים ומאושרים יותר
     
     
  משנים הרגלים - משנים חיים  
     
     
 
מאמן כושר אישי
מאמן ספורט שיקומי
מאמן אישי- קאוצ'ר לשינוי הרגלים

מאמן כושר אישי

צרו קשר : 052-5381338

מאמנת כושר אישי
נינה סטארץ
מאמנת כושר אישית
  מדריכת תזונה
   
 
גולשים מסמארטפון ?
מאמן כושר אישי
לחצו כאן
 
 
 

דף הבית >> אודותינו >> מאמרים >> תנועת הנכים הבינלאומית - IPC

ספורט טיפולי

ההיסטוריה של תנועת הנכים הבינלאומית - IPC
 
התפתחותם של הטכנולוגיה והמדע בתחילת שנות התשעים גרמה בין השאר לעליית המודעות הציבורית לצורך בשילובם ההוגן של נכים ובעלי צרכים מיוחדים בחברה. מגמה זו קיבלה משנה תוקף עם סיומה של מלחמת העולם השנייה אשר הותירה בכל רחבי העולם המוני חיילים משוחררים בעלי נכויות שונות.
 
תחילת דרכו של ספורט הנכים
אבן הדרך המשמעותית הראשונה לשילובם של נכים בתחרויות ספורטיביות נוצרה עם היווסדות הועדה הבינלאומית של ספורט לחרשים בשנת 1924 בפריז (CISS). ועדה זו דאגה כבר באותה שנה לערוך משחקים ספורטיביים בינלאומיים לאוכלוסיית החרשים. עשרים שנים מאוחר יותר, אדם בשם סר לודוויג גוטמן הקים מרכז לפגיעות חוט שדרה כשבחזונו ראה משחקים בינלאומיים שנתיים לספורטאים נכים ופעם בארבע שנים משחקים אולימפיים לנכים שיערכו במקביל ובשיתוף פעולה עם האולימפיאדה הרגילה. חזונו של גוטמן לא הושלם במלואו מכיוון שבמשך השנים הוקמו ארגוני נכים רבים כגון: ISOD, CP-ISRAIBSA ו- INAS-FMHשלא תמיד פעלו יחד כדי לקדם אינטרסים דומים אך אנו קרובים לאידיליה בנושא זה הרבה יותר מבעבר במיוחד בגלל שבשנים האחרונות נעשו כל הזמן ניסיונות לאיחוד ארגוני הנכים עד שבשנת 1989 רובם ככולם אוחדו תחת ארגון הגג IPC -The international Paralympic Committee
 
IPC - תנועת הנכים הבינלאומית
כחלק מצמיחתו של ה-IPC הוקמו במהלך השנים מוסדות תומכים אשר מלווים את המשחקים הפאראולימפיים ואת נושא ספורט נכים וביניהם מוסדות הדרכה ומחקר של ספור הנכים כגון: IFAPA – ארגון המאגד בתוכו מומחים מתחום של ספורט טיפולי, רפואת ספורט, ספורט מותאם נכים, פסיכולוגים, אנשי מדעי הספורט והתנועה, חינוך מיוחד, פדגוגיה ועוד. ה–EARAPA וה-NAFAPA. חשוב לציין גם את ה-IPCSSE, זהו מכון מחקר השייך לפאראלימפיקס עם מאמנים, ספורטאים, מנהלים ורופאי ספורט אשר מנהלים מחקרים רבים בעיקר בתחומים הבאים: 1. יכולות ספורטיביות של נכים. 2. הצטרפות והמשך ספורט הישגי לנכים. 3. פרישה מספורט נכים. בנוסף, קיימת באוניברסיטת LEUVEN שבבלגיה תכנית חילופי סטודנטים מצליחה בנושא פעילות גופנית מותאמת, EMDAPA.
 
עתידו של הספורט לנכים
לסיכום. על אף ההתקדמות עדיין מעט מאוד נכים עוסקים בספורט הישגי. כדי לקדם את הנושא צריכה להתבצע בראש ובראשונה חשיפה טובה של המצב הקיים והפוטנציאל הגלום בספורט נכים לנכים עצמם. לאחר מכן נדרשת הסברה טובה מול החברה הרגילה כדי לצמצם את מספר מחזיקי הדעות הקדומות וגם נדרש שיתוף פעולה הדוק יותר בין ארגוני ספורט הנכים לארגוני הספורט הרגילים ולבסוף הכללת קורסי ספורט לנכים במסגרות לימודיות, באקדמיה ובקורסי מאמנים. 

עריכה ע"י טרנס-ד'את עריכה ותוכן
 
 
קח חלק בספורט לנכים!
 
+ שלח משוב

צור קשר :     052-5381338

לייבסיטי - בניית אתרים