סוללים לך דרך בטוחה ומתאימה ביותר לך אישית לחיים בריאים, איכותיים ומאושרים יותר
     
     
  משנים הרגלים - משנים חיים  
     
     
 
מאמן כושר אישי
מאמן ספורט שיקומי
מאמן אישי- קאוצ'ר לשינוי הרגלים

מאמן כושר אישי

צרו קשר : 052-5381338

מאמנת כושר אישי
נינה סטארץ
מאמנת כושר אישית
  מדריכת תזונה
   
 
גולשים מסמארטפון ?
מאמן כושר אישי
לחצו כאן
 
 
 

 מהי תורת ה"התאמה"

כולנו אנשים שונים עם יכולות ,מוגבלויות ,רצונות, מטרות ושאיפות שונות. אחד בעל משקל עודף המגביל אותו בתנועתיות הרוצה לרזות, אחר שבר את היד ומעוניין לחזק את השרירים, מישהי מתביישת במשקלה הרב ונמנעת מללכת לחדר כושר וצריכה מאמן כושר אישי צמוד, אחר עצלן מדי וצריך להתאמן עם עוד חבר, אצן למרחקים קצרים רוצה לפתח את הכוח המתפרץ המרבי שלו, רץ מרתון דווקא רוצה סיבולת ועוד מקרים שונים אחרים הכוללים אנשים במצבי חולי, אחרי תאונות ועוד...כדי להשיג מטרה מסוימת בצורה יעילה ובטוחה ביותר, יש צורך להתאים תוכנית אימונים מתאימה. העקרון הזה או בשמו הנפוץ "תורת ההתאמה" מגיע לענות על הצרכים הללו. 

עקרון ה"התאמה" מתאים ביותר לאנשים עם מוגבלויות שונות בגלל הסיבה שבחיי היום יום אדם עם מוגבלות נאלץ להתאים את עצמו לסביבה שלא יועדה מראש ליכולות שלו. למשל מי שיושב בכיסא גלגלים ללא יכולת להזיז את רגליו צריך ללמוד לעבור מהכיסא גלגלים למושב האסלה, המיטה ועוד... העברות כגון אלו ומשימות יום יומיות אחרות מצריכות לימוד ותרגול בלתי פוסק של תנועות וטקטיקות תפקוד וכדי לבצען באופן יעיל, יש צורך בפיתוח מרכיבי כושר גופני שונים כגון גמישות, כוח, סבולת ומרכיבים קואודינאטיביים שונים.

קיימים מספר קריטריונים להתאמת פעילות גופנית למצב מוגבלות עליהם בהרחבה ניתן לקרוא בעמוד "התאמת פעילות גופנית לנכות או מוגבלות"

דוגמה מצויינת של תפקוד במצב מוגבלות ניתן לראות בסרטון הבא:
 
תפקוד יום יומי במצב מוגבלות
 


 
נחזור כעת לאדם היושב בכיסא גלגלים אשר במידה וירצה לפתח את מרכיבי כושרו הגופני, לא יוכל להתאמן בנוחיות בחדר כושר רגיל, זאת בגלל שהמכשירים לא מיועדים לשימוש עם כיסא גלגלים. לאדם כזה יש צורך בהתאמת מכשיר כושר וציוד כושר מיוחד. 

לא מספיק להתאים את המכשיר, חשובה גם התאמת תוכנית האימונים והתרגילים השונים. אסור למשל להעמיס מדי על שרירי הידיים בגלל השימוש הרב בהם בחיי היום יום. פציעות מיותרות וכאבים בגלל אימון יתר, יקשו על התפקוד ויפגעו באיכות החיים.

דבר נוסף מאוד חשוב הינה התאמת התוכנית לאישיותו של המתאמן. בדרך כלל אדם עם מוגבלות ו/או לאחר פגיעה עובר שינויים נפשיים ולכן זקוק ליחס מיוחד אשר ידחוף ויגרום לו לרצות להתאמן באפן קבוע.

בנוסף לאמור, בגלל הקשיים הפיסיים איתם מתמודדים בעלי המוגבלויות, מתאימים ומשנים את כללי המשחקים הקבוצתיים. למשל בכדורסל על כסאות גלגלים, אפשר לנוע עם כדור על הברכיים לפרק זמן מסוים. 

כל ההתאמות שפורטו נעשות במטרה לספק לאדם עם או בלי מוגבלות את כל התנאים לשיפור בריאותו ועלייה באיכות ואורח חייו.

אודות תחומי ספורט מותאם, מומלץ ביותר לצפות בסרטון הבא:
 
ענפי ספורט מותאם
 
 

איכות החיים שלך - בידיים שלך!
+ שלח משוב

צור קשר :     052-5381338

לייבסיטי - בניית אתרים