סוללים לך דרך בטוחה ומתאימה ביותר לך אישית לחיים בריאים, איכותיים ומאושרים יותר
     
     
  משנים הרגלים - משנים חיים  
     
     
 
מאמן כושר אישי
מאמן ספורט שיקומי
מאמן אישי- קאוצ'ר לשינוי הרגלים

מאמן כושר אישי

צרו קשר : 052-5381338

מאמנת כושר אישי
נינה סטארץ
מאמנת כושר אישית
  מדריכת תזונה
   
 
גולשים מסמארטפון ?
מאמן כושר אישי
לחצו כאן
 
 
 

דף הבית >> אודותינו >> מאמרים >> אירוע מוחי והידרותרפיה

הידרותרפיה

אירוע מוחי וטיפול בהידרותרפיה
 
ארוע מוחי הוא מצב רפואי שנגרם בגלל הפסקה רגעית או מתמשכת של זרימת הדם לאחד מבין שלושת החלקים במוח: מוח הגדול,מוח הקטן וגזע המוח. ברוב המקרים הגורם הינו קריש דם החוסם את המעבר של הדם בכלי הדם ועקב כך גם את אספקת החמצן והגלוקוז אשר הינם חומרי הזנה העיקריים של המוח. כתוצאה מהחסימה חלקי רקמת מוח נפגעים ו/או מתים.

תוצאותיו של אירוע מוחי שונות בחומרתן ויכולות להתבטא ברמות שונות של חולשה, שיתוק בחלקי גוף, שינויים פסיכולוגיים ,התנהגותיים ובמקרים חריפים במיוחד אפילו למוות. שתים מהשלכות הרבות של אירוע מוחי הינן פגיעה במערכת העצבית שרירית ופגיעה במערכת הסנסומוטורית האחראיות על ביצוען של משימות רבות בחיי היום יום ,למשל יכולת ההליכה.

יכולות המוטוריות – תנועתיות ניתנות לטיפול בעיקר ארוך טווח ועקבי ואחד מהטיפולים המומלצים הוא הידרותרפיה בצורות המותאמות במיוחד לנפגעי אירוע מוחי.

טיפולי הידרותרפיה מותאמת לאירוע מוחי
המטרות העיקריות בטיפולים הן שמירה ובמידת האפשר הגדלה של טווחי תנועה במפרקי הגפיים, שיפור יכולת הנשימה, סבולת לב ריאה ובעיקר חיזוק תפקודי של שרירים הגורם לשיפור מרכיבי קואורדינאציה שונים כגון שיווי משקל.

בהידרותרפיה מפעילים בעיקר את מערכת התנועה - הגפיים, כתוצאה מכך משתפרת זרימת הדם לחלקי הגוף, משתפרים ביצועיה של מערכת העיכול, המטבוליזם עולה ורבים אף מורידים במשקל העודף.

בגלל תמיכתה של הסביבה המימית כבר אחרי הפגישות הראשונות ניתן לראות הצלחות רבות אצל המטופל הגורמות לעלייה בהרגשת העצמאות והמסוגלות. לאחר תרגול וחיזוק רב במים התפקוד היום יומי וביצוע מיומנויות רבות נעשים קלים הרבה יותר ותורמים רבות לשיפור איכות החיים.

חשוב לציין כי מטפל הידרותרפיה מוסמך ובכלל עולם הרפואה אינם יכולים לרפא לחלוטין נפגע אירוע מוחי אך בהחלט כן יכולים, עם טיפול עקבי בהידרותרפיה ובמיוחד עם אימון אישי, לשפר לאין ערוך את מצבו הנפשי ואת תפקודו המוטורי של המטופל.

עריכה ע"י טרנס-ד'את עריכה ותוכן

איכות החיים שלך - בידיים שלך
+ שלח משוב

צור קשר :     052-5381338

לייבסיטי - בניית אתרים